O firmie

Firma Tecomec® jest położona w Reggio Emilia, kolebce rolnictwa i rozwoju przemysłowego, region ten słynie również w świecie z najwyższej jakości technologii.

Tecomec® jest częścią grupy Emak®, która z kolei wchodzi w skład grupy Yama®, która zrzesza ponad 30 firm, reprezentując tym samym największą włoską grupę zaangażowaną w projektowanie, produkcję oraz sprzedaż maszyn dla rolnictwa, ogrodnictwa oraz leśnictwa.


O nas

1985: Tecomec® rozpoczyna produkcję wysokiej jakości części zamiennych do pił łańcuchowych.

1995: powstaje nowa gama akcesoriów do pił łańcuchowych oraz urządzeń do cięcia chrustu.

1998: powstaje Geoline®, specjalizując się w akcesoriach i częściach do maszyn opryskujących i aplikujących nawozy sztuczne.

1998: zostaje wprowadzona linia akcesoriów do pił łańcuchowych.

2005: Tecomec® przejmuje Speed France Sas wraz z filiami spółki.

2007: zostaje założona Ningbo Tecomec Manufacturing Co. Ltd.

2007: zostaje przejęty Mecline S.r.l., a w 2008 r. zostaje wprowadzona do Tecomec® nowa dywizja części i akcesoriów do przemysłowych, wysokociśnieniowych urządzeń myjących i czyszczących.

2010: Tecomec® przenosi swoją siedzibę w Reggio Emilia do nowej, nowoczesnej fabryki o powierzchni powyżej 17000 m².

2013: utworzono Geoline Electronic®, firmę specjalizującą się w projektowaniu i produkcji elektronicznych systemów sterowania do zastosowań w rolnictwie.

2014: Speed France przejmuje firmę dostarczającą na rynek marokański, wyspecjalizowaną w produkcji i pakowaniu żyłki do podkaszarek, której nazwa została zmieniona na Speed Industrie®. Założono Speed South America.


Tecomec® posiada trzy główne marki i linie produktów:

1) Tecomec® 

Akcesoria i części zamienne do pił łańcuchowych oraz urządzeń do cięcia chrustu.

2) Geoline®

Akcesoria i części do opryskiwaczy polowych oraz sadowniczych.

3) Mecline®

Akcesoria i części do przemysłowych, wysokociśnieniowych urządzeń myjących i czyszczących.

Grupa Tecomec s.r.l.:

- Speed France, producent linii polyamidowych dla przemysłu i ogrodnictwa.

- Ningbo Tecomec manufacturing, producent części i akcesoriów dystrybuowanych przez Tecomec.

- Geoline Electronic, producent elektronicznych systemów sterowania do zastosowań w rolnictwie.


Geoline®

Świadomość potrzeb rynkowych oraz szybkie przeobrażanie tych informacji w rozwiązania jest podstawą sukcesu firmy Tecomec.

Marka Geoline® dojrzała w świetle światowego uznania, jesteśmy uważani za zwycięską alternatywę dla poszukujących wysokiej jakości akcesoriów i części do opryskiwaczy oraz maszyn aplikujących nawozy sztuczne.

Nasz katalog mieszczący ponad 2300 pozycji wyrósł w bazie innowacyjnego sposobu myślenia firmy oraz niezrównanych umiejętności projektowych, oferując możliwość całkowitego wyposażenia opryskiwaczy różnego typu.


Rozwój nowych produktów

Inwestycje oraz prace badawcze to sedno przemysłowej strategii w Tecomec. Zakres produktów Geoline® stale się rozprzestrzenia i obecnie konkuruje z wszystkimi topowymi firmami na rynkach całego świata.


Marka rozpoznawalna

Geoline® jest marką relatywnie nową, lecz bardzo dobrze znaną na całym świecie. Nasze produkty są sprzedawane w ponad 50 krajach.

 

Marka Tecomec reprezentuje: jakość, szybką reakcję i pracę zespołową. Naszym celem jest wzrastać razem z naszymi klientami.